Gabinet Medycyny Estetycznej

Powiększanie ust – Tychy

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dotyczące ust są wykonywane z różnych powodów. Jednym z najczęstszych powodów jest poprawa wyglądu ust i ich proporcji w celu uzyskania bardziej harmonijnego uśmiechu.Ludzie często decydują się na te zabiegi, aby zwiększyć objętość warg, nadać im większą definicję lub wygładzić drobne zmarszczki i linie wokół ust.
Innym powodem wykonania zabiegów estetycznych na ustach jest poprawa ich symetrii. W niektórych przypadkach jedna warga może być mniejsza od drugiej, co może wpływać na równowagę i harmonię twarzy. Zabiegi estetyczne mogą pomóc wyrównać asymetrię, dzięki czemu usta staną się bardziej estetyczne i proporcjonalne.
Dodatkowym powodem wykonania zabiegów estetycznych na ustach jest zwężenie linii marionetki. Linie marionetki to pionowe fałdy skóry, które biegną od kącików ust w kierunku brody.

Beauty and me
Zabiegi na usta
Beauty and me
Powiększanie ust

Kształt i rozmiar ust zależy od kwestii genetycznych. Pod wpływem naturalnych procesów starzenia się skóry niekorzystne cechy warg bardziej się uwidaczniają. Z wiekiem usta tracą kolor, gęstość i kształt. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Poprawia zarówno wielkość, kontur, jaki i kształt ust.

Opadające kąciki ust

Skóra wokół ust jest szczególnie narażona na widoczne efekty procesu starzenia się skóry. Z wiekiem obszar ten wyraźnie traci jędrność i kształt, co ma związek ze zmniejszającymi się zasobami naturalnego kolagenu i elastyny w skórze – substancji, które często nazywane są „naturalnym rusztowaniem”. Jednym z najbardziej widocznych skutków starzenia się skóry wokół ust są opadające kąciki. Na skutek tego nieestetycznego defektu twarz nabiera smutnego, zmęczonego, czasem groźnego wyrazu, jest też wyraźnie postarzona, co może wpływać na nasze samopoczucie i znacznie obniżać samoocenę.

Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza są zmorą nie tylko osób palących papierosy. Charakterystyczne pionowe linie nad górną wargą powstają także na skutek częstego żucia gumy i picia przez słomkę lub wprost z butelki. Na czas ich powstawania, głębokość i widoczność ma także wpływ ogólna kondycja skóry: poziom jej nawilżenia, stosowane kosmetyki, demakijaż, narażenie na zanieczyszczenia czy działanie promieni UV.

Zanik konturu ust

Usta są narażone na naturalne procesy starzenia się tak jak cała skóra twarzy. Z wiekiem ich kształt, objętość i kolor mogą się zmieniać, co jest związane z zahamowaniem produkcji kolagenu i elastyny – substancji pełniących funkcję „naturalnych rusztowań”. Jednym z widocznych objawów starzenia się skóry tego obszaru jest zanik konturu ust. Ta zmiana może zdecydowanie wpływać na wyraz twarzy: usta o niewyraźnym, rozmytym konturze sprawiają, że twarz może wydawać się nieustannie zasmucona i niezadowolona.

Scroll to Top