Gabinet Medycyny Estetycznej

Zabiegi - OKO

Zabiegi - OKO

Duże znaczenie dla wielu osób ma atrakcyjność zewnętrzna, a oczy są jednym z najbardziej widocznych elementów twarzy. Dlatego wiele osób decyduje się na zabiegi, które pomagają im poprawić wygląd okolic oczu, takie jak np. usuwanie zmarszczek, lifting powiek czy korygowanie cieni pod oczami.
Kolejną przyczyną wykonywania takich zabiegów jest walka z oznakami starzenia się skóry. Skóra w okolicach oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa na procesy starzenia, co może prowadzić do powstania zmarszczek, opadających powiek czy worków pod oczami. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oferują różne metody walki z tymi problemami, które pomagają odświeżyć i odmłodzić wygląd oczu.

Beauty and me
Zabiegi na oko
Beauty and me
Utrata jędrności okolicy oka

Co sprawia, że skóra pod oczami wymaga szczególnej uwagi? W tym obszarze grubość skóry wynosi zaledwie 0,5 mm, jest więc kilkukrotnie cieńsza niż w innych częściach twarzy. Dodatkowo podściółka tłuszczowa, gruczoły potowe i gruczoły łojowe są tam zredukowane niemal co zera. Nie należy także zapominać, że jest to obszar niezwykle „aktywny” – aż sześć mięśni przez całe życie całodobowo pracuje nad ruchem naszych powiek, ich otwieraniem i zaciskaniem, mrużeniem oczu i ekspresyjną mimiką.

Kurze łapki

Kurzymi łapkami nazywamy drobne zmarszczki mimiczne rozchodzące się promieniście od zewnętrznych kącików oczu. Są jednymi z najwcześniej pojawiających się zmarszczek. Jakie są powody ich powstawania? Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna, a gruczoły łojowe i podskórna tkanka tłuszczowa są tu zredukowane niemal do zera, stąd jest to część twarzy wyjątkowo podatna na zagniecenia.

Dolina łez

Jednym z widocznych objawów starzenia się skóry wokół oczu jest powstawanie tak zwanej doliny łez – charakterystycznego zagłębienia zlokalizowanego bezpośrednio pod dolną powieką, biegnącego ukośnie od wewnętrznego kącika oka w kierunku kości policzkowych. Defekt ten powoduje, że twarz sprawia wrażenie smutnej i zmęczonej.

Cienie pod oczami

Problem cieni pod oczami dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Mogą przybierać różne barwy: od żółtawej, przez szarą, po wpadającą we fiolet lub błękit. Wyróżniamy trzy główne typy cieni pod oczami: barwnikowe (spowodowanie zaburzeniami produkcji melaniny), naczyniowe (związane z prześwitywaniem drobnych naczyń krwionośnych przez cienką skórę) i zanikowe (spowodowane utratą gęstości i objętości skóry pod oczami, co prowadzi do niekorzystnego układania się światła).

Worki pod oczami

Skóra wokół oczu ze względu na swoją specyficzną, delikatną budowę wymaga szczególnego traktowania. Z jednej strony już między 20. a 30. rokiem życia potrzebuje intensywnego nawilżania i odżywiania, z drugiej zaś bardzo szybko reaguje nie tylko na naturalne procesy starzenia, lecz także na zmiany stylu życia. Za worki pod oczami często odpowiedzialne jest przemęczenie, brak wystarczającej ilości snu czy wielogodzinna praca przy komputerze

Zmarszczki dolnej powieki

Skóra wokół oczu jest obszarem niezwykle aktywnym: aż sześć mięśni odpowiada za całodobowy, trwający całe życie ruch, który w znacznej mierze wykonujemy bezwiednie i automatycznie. Powieki, czyli dwa fałdy skóry chroniące gałki oczne, pełnią wiele ważnych funkcji: nie tylko zabezpieczają oko przed mocnym światłem i rozprowadzają ciecz łzową, lecz także stanowią naturalną ochronę przed urazami.

Scroll to Top