Gabinet Medycyny Estetycznej

Plastyka powiek – Tychy

Plastyka powiek nie tylko może poprawić wygląd oka, ale także usunąć przepukliny tłuszczowe i pomóc uzyskać prawidłowe napięcie skóry na powiekach. Zabieg korekty powiek zazwyczaj polega na usunięciu nadmiaru skóry, a jeżeli również zachodzi taka potrzeba, to także części tłuszczyku oczodołowego.

Plastyka powiek
Plastyka powiek
Plastyka powiek

Piękne oczy to bez wątpienia atut, który upiększy każdego. Niestety okolice oczu to także najdelikatniejszy obszar twarzy, na którym zazwyczaj najszybciej widoczny jest proces starzenia. Wraz z utratą jędrności skóry i postępującym starzeniem pojawiać mogą się takie problemy jak opadająca powieka, zmarszczki czy tzw. worki pod oczami.

Plastyka powiek górnych, dolnych lub obu tych obszarów to idealna odpowiedź na nieestetyczne zmiany w obrębie powiek. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd oczu, ale również je odmładza. Nie oznacza to jednak, że plastyka powiek przeznaczona jest jedynie dla osób o cerze dojrzałej – młodsi Pacjenci także mogą skorzystać z takich zabiegów, jeśli nie są zadowoleni z wyglądu powiek górnych lub dolnych.

Mocne strony zabiegu

Efekt zabiegu plastyki powiek górnych lub dolnych
Plastyka okolic oczu poprawia wygląd twarzy, które dzięki zabiegowi wyglądają estetyczniej i młodziej. Można także zniwelować problem opadających powiek, jak również zredukować widoczność doliny łez.

Skuteczność i szybkość operacji plastyki powiek
Efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas. Czas trwania zabiegu wynosi około jednej godziny, a dzięki temu jeszcze tego samego dnia, po ustaniu znieczulenia, można wrócić do domu.

Bezpieczeństwo korekty powiek
Plastyka powieki górnej, jak i dolnej wykonywana jest przez doświadczonego chirurga plastyka. Zabieg wykonywany jest z zachowaniem najwyższych standardów – bezpiecznie, precyzyjnie i z dbałością o każdy szczegół.

Wskazania

Powieka górna:
- redukcja nadmiaru skóry, która jest luźna, rozciągnięta i nieestetycznie marszcząca się
- uzyskanie młodzieńczego wyglądu oka
- wskazania medyczne, czyli ograniczenie pola widzenia, które jest spowodowane opadającą powieką.

Powieka dolna:
- tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszczyk
- przywrócenie napięcia, jak i prawidłowej pozycji brzegu rzęskowego, a przy tym zachowanie długości oraz szerokości szpary powiekowej
- korekcja głębokich bruzd
- korekcja przepuklinek tłuszczowych.

Przeciwskazania

- infekcja ropna skóry albo błon śluzowych w obszarze zabiegowym
- cukrzyca
- nadciśnienie tętnicze
- skazy naczyniowe
- zaburzenia krzepliwości krwi
- nadczynność tarczycy
- choroba Gravesa – Bassedova
- zespół suchych oczu, którego przyczyną jest niewydolność gruczołów łzowych
- ciąża oraz karmienie piersią
- u osób z chorobami oczu, np. jaskrą albo odwarstwieniem siatkówki, konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszej konsultacji z lekarzem okulistą.

Scroll to Top