Gabinet Medycyny Estetycznej

Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka to odsysanie tkanki tłuszczowej z podbródka. Zabieg jest wykonywany u Pacjentów skarżących się na tzw. podwójny podbródek.

Beauty and me
Liposukcja podbródka
Beauty and me

Liposukcja podbródka przynosi spektakularne i natychmiastowe efekty. Po zabiegu uzyskujemy wyraźnie zarysowaną żuchwę oraz mocne odcięcie pomiędzy brodą a szyją. Twarz wygląda na bardziej wypoczętą oraz na młodszą.

Podwójny podbródek

Podwójny podbródek, a czasem nawet potrójny podbródek. To nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy podbródkowej, który może prowadzić do naddatku skóry w tej okolicy.

Druga broda niekorzystnie wpływa na postrzeganie Pacjenta zarówno przez siebie samego, jak i przez otoczenie. Twarz wygląda na zmęczoną, pozbawioną energii oraz na dużo starszą niż w rzeczywistości.

Niestety tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się w tej okolicy nie da się wyćwiczyć. Nawet drastyczne diety zwykle nie pomagają. Nasz organizm „woli skorzystać” z tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w innych okolicach.

Liposukcja podbródka to najpewniejsza i najszybsza metoda likwidacji drugiej brody. Są też inne alternatywne (i zwykle mniej skuteczne) metody o których napiszę poniżej.

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Najczęstszą przyczyną powstania drugiego podbródka jest otyłość. Nawet jeśli aktualnie Pacjent ma prawidłową masę ciała, to nadmiar tłuszczu w okolicy podbródkowej może być pamiątką po nadwadze z którą osoba walczyła w przeszłości.

Także Pacjenci z zupełnie prawidłową masą ciała często skarżą się na podwójny podbródek. Przyczyną tego może być po prostu upływający wiek i występujące procesy starzenia się skóry.

Wskazania

- nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy podbródkowej
- tzw. drugi podbródek
- chęć zaznaczenia linii żuchwy
- chęć zaznaczenia wcięcia pomiędzy brodą a szyją

Przeciwwskazania

- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca
- nieleczone i nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
- ciężkie choroby układu krążenia
- ciąża

Scroll to Top