Gabinet Medycyny Estetycznej

Lipofilling twarzy

Lipotransfer należy do zabiegów medycyny regeneracyjnej i wykorzystywany jest do poprawy bądź odbudowy kształtu twarzy. Polega ona na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud lub lędźwi, która po odpowiednim przygotowaniu jest następnie wykorzystywana do wypełnienia zmarszczek lub poprawy jędrności twarzy.

Beauty and me
Lipofiling twarzy
Beauty and me

Lipofilling jest metodą zdobywającą coraz większe uznanie na świecie. Własna tkanka tłuszczowa bowiem jest najbardziej naturalnym wypełniaczem i stanowi najlepsze źródło komórek macierzystych MSC, czyli specjalistycznych struktur wykazujących zdolności do stymulowania procesów regeneracyjnych, mających wpływ na bezpośrednie odmłodzenie tkanek twarzy.

Lipofilling twarzy jest zabiegiem w pełni bezpiecznym dla organizmu pacjenta, głównie dzięki całkowitej kontroli nad przebiegiem procesu pobierania i przeszczepiania tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu gwarantowany jest także wysoki poziom bezpieczeństwa immunologicznego – przeszczepiane komórki tłuszczowe pochodzą bezpośrednio od pacjenta, co w dużym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, alergii czy jakiejkolwiek innej reakcji odpornościowej.

Efekt zabiegu

Zabieg ten pozwala skorygować owal twarzy, dzięki czemu policzki stają się bardziej jedrne, a bruzdy nosowo-wargowe znacznie mniej widoczne. Twarz nabiera pełniejszego, młodzieńczego wyglądu. Lipofiling sprawia, że w znacznym stopniu poprawia się również gęstość i jakość skóry, która zyskuje odpowiedni poziom nawilżenia. Pierwsze widoczne efekty można zauważyć najczęściej po upływie dwóch dni.

Wskazania

- utrata objętości policzków
- zaburzony owal twarzy
- fałdy nosowo-wargowe
- wiotkość skóry

Przeciwskazania

- schorzenia nerek, wątroby i serca
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- choroby nowotworowe
- przewlekłe infekcje - ciąża i okres karmienia piersią
- nadwrażliwość na niektóre leki
- wiek powyżej 45 lat

Scroll to Top